Přípravná třída
Zápisy
„Naučit se, hledat a používat 2023”

Śkolská rada

Složení školské rady 2021 – 2024

Počet členů 3

Zástupce za zřizovatele: Bc. Hynek Hanza

Zástupce za zákonné zástupce: Bc. Věra Šimková

Zástupce za pedagogy: Lenka Brožová

Školská rada se schází minimálně 2x ročně.

Čím se zabývá školská rada (§ 168, "školský zákon")

a) vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování,

b) schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,

c) schvaluje školní řád, ve středních a vyšších odborných školách stipendijní řád, a navrhuje jejich změny,

d) schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků v základních a středních školách,

e) podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,

f) projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok, a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření,

g) projednává inspekční zprávy České školní inspekce,

h) podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy,

i) podává návrh na vyhlášení konkursu na ředitele školy.

Vyhlášení voleb do školské rady 2024

Volby do školské rady (Velikost: 123.8 kB)

Přihláška kandidáta (Velikost: 13.02 kB)

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.