16.1.2018

Vážení rodiče,

z organizačních důvodů dne 26.1.2018 vyučování

1.stupně končí po 4. vyučovací hod. t.j.  11.45 hodin.

Vyučování 2. stupně končí po 5. vyučovací hod. t.j. 12.40 hodin.

Mgr. Bc. Naděžda Köhlerová

Počítadlo
Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:

Celkem:

Spolupráce s VZP ČR

Historie a současnost školy

Vloženo: 13.12.2017 | Zobrazeno: 333x | Zatím neupraveno

Slavnostní otevření školy proběhlo dne 1.9. 1983 po jednoročním provozu školy a dokončení výstavby všech pavilonů pod názvem Základní škola,ulice Pionýrů 1575,Teplice.

Dne 20.9.2012 proběhla na ZŠ s RvHv Maršovská oslava k  30.výročí provozu školy.

O slavnostní akci byl velký zájem. V odpoledních hodinách proběhlo zahájení za účasti primátora města Teplice pana Jaroslava Kubery a náměstka pana Bc. Hynka Hanzy.Klikněte pro zvětšení 1.JPGKlikněte pro zvětšení 2.JPGKlikněte pro zvětšení 3.jpg

Novodobá historie Základní školy s rozšířenou výukou hudební výchovy v Maršovské ulici začala 1. červencem 1999, kdy došlo ke sloučení ZŠ s RvHv v ul. Čs. dobrovolců a ZŠ v Maršovské ulici.

Od té doby jsou v provozu třídy klasické a třídy pro děti s hudebními předpoklady,  které mají v rozvrhu více hodin hudební výchovy; talent je rozvíjen ve známých pěveckých sborech Poupata, Fontána.

Prezentací na veřejnosti na poli hudebním, sportovním a ve vědomostních soutěžích je škola veřejnosti dobře známa. Velkou zásluhu na podchycení talentu žáků má kvalitní pedagogický sbor. Škola je vybavena bazénem, víceúčelovým hřištěm, počítačovými učebnami, hudebnami a dalšími odbornými třídami.

Děti mohou v rámci volnočasových aktivit navštěvovat řadu zájmových kroužků. Velké popularitě se těší turistický, modelářský a plavecký kroužek. Nejen děti, ale i rodiče se mohou zúčastnit sobotních výletů za krásami ústeckého kraje.  Pokud je zájem rodičů, pořádají se pro žáky výjezdy do škol v přírodě a na pěvecká soustředění; Osvědčeným a vítaným pobytem je pro pěvecký sbor Fontána pěvecké podzimní a jarní soustředění ve Sloupu v Čechách.

Škola má dvě  budovy, Maršovská 1575/2, kterou navštěvují dětí  2. - 9.ročníků. V budově Maršovská jsou také umístěny školní družiny, tělocvičny a školní jídelna.

Naši nejmenší - prvňáčkové navštěvují  budovu v ul. Bohosudovská 171  (zvaná "školička", nad Kauflandem), kde je také ranní družina a zde mohou tak v pohodě zahájit cestu za vzděláním.